Pozvánky a aktivity


Pro pedagogy přírodních věd z 2. stupně ZŠ jsme připravili program v Květné zahradě v Kroměříži. Jedná se o procházku památkou UNESCO s výkladem, jak žákům např. právě v této zahradě přiblížit souměrnost, geometrii v terénu... Děti se tak mohou hravou formou v přírodě učit fyziku, matematiku či geometrii.

Vzhledem k úspěšnému semináři ABAKU I, jsme připravili navazující seminář ABAKU II. Tentokrát nám lektorka Mgr. J. Bížová zopakuje principy Abaku a na to naváže inspirací, jak smysluplně zpestřit žákům výuku i online výuku matematiky. Abaku je pro všechny, kteří chtějí udělat matematiku zábavnou.

V rámci podpory čtenářské gramotnosti, regionální sounáležitosti i mezigenerační komunikace jsme v rámci projektu MAP II ORP Kroměříž vyhlásili výzvu Příběhy a pověsti z Hříběcích hor. Chceme zapojit nejen děti a pedagogy ze škol a školek, ale také širokou veřejnost.

Pro žáky základních škol jsme na měsíc duben připravili výzvu. Jedná se o grafické zpracování obce, kde žijí, kterou mají vystihnout pomocí čtyř obrázků, grafik či fotek (vlastní či legálně stáhlé). Tyto graficky zpracované návrhy mohou zasílat do konce dubna na email zuzana.zavadilova@hribecihory.cz. Součástí grafického návrhu může být i...

Pro MŠ jsme připravili cyklus pěti webinářů k metodice logopedické péče od lektorky Mgr. Lucie Pavlicové. Tyto praktické dvouhodinové webináře jsou určeny nejen pro pedagogy MŠ, ale také pro ostatní pracovníky předškolních zařízení jako jsou logopedičtí asistenti, preventisté a asistenti pedagoga.

V rámci projektu MAP II ORP Kroměříž jsme připravili online čtenářský klub s názvem Čtenářský klub MAP. Děti, rodiče a prarodiče i pedagogové zde naleznou tipy na knihy, které by je mohly oslovit. Každý může knihu ohodnotit pomocí hvězdiček, ale také může přidat svůj vlastní tip na zajímavou knížku.

Cyklus seminářů s workshopy pro ředitele a učitele mateřských škol je zaměřený na to, jak si usnadnit práci díky Office 365. Licence Office 365 je pro školy a školky zdarma a nabízí spoustu možností, jak si usnadnit práci ve školství.