Toulavý autobus: UČENÍ VENKU ZÁŽITKOVOU PEDAGOGIKOU

22.04.2024


V rámci projektu MAP IV ORP Kroměříž jsme připravili pro pedagogy MŠ "toulavý autobus". Jedná se o načerpání inspirace pro pedagogy mateřských škol v rámci výuky ve školních zahradách a zážitkové pedagogiky. 

KDY: pátek 24.05. 2024, odjezd z Kroměříže v 7:30 – předpokládaný příjezd do Kroměříže cca v 16:00

KDE: Lesní komunitní škola Sýkorka, Zlín - Velíková a API centrum v Kurovickém lomuNa co se můžete těšit?

Nejdříve vyjedeme autobusem do Velikové do Lesní komunitní školy Sýkorka. Programem nás provedou Mgr. Karel Štefl a Mgr. Kristýna Marvanová (www.zivoucizahrady.cz). 

V 9:00 zahájíme program nejdříve informacemi o Lesní přípravce (pro děti od 4 let). Po krátké přestávce s občerstvením nás bude čekat workshop: bylinkové čarování, kdy si pomocí zážitkové pedagogiky dozvíte spoustu informací o bylinkách. Také si zkusíte vyrobit dáreček, který si odvezete na památku. Natrháme si aktuálně rostoucí bylinky na výživnou svačinu a založíme bylinný olejový macerát, ze kterého na závěr uvaříme léčivou mast - balzám na štípance. Namícháme si voňavou sůl do koupele a když bude čas, zvládneme i jedno magické překvapení.

Po obědě přejedeme autobusem do API centra v Kurovicích, kde se můžete těšit na zajímavou prohlídku lomu a nově vybudovaným zázemím. Čeká nás komentovaná prohlídka s průvodcem, Api centrum, kde se dozvíte více o životě včel a prohlédnout si včely přímo při práci přes prosklený včelí úl.  Nově je otevřeno také Centrum ekologické výchovy, kde se nachází galerie. Získáte tak inspiraci na zajímavý výlet či projektový den pro Vaši MŠ.

Toulavý autobus ukončíme příjezdem do Kroměříže cca v 16 hodin.

Vzhledem k pobytu především venku, doporučujeme pohodlné oblečení a především obuv. 

Občerstvení i oběd je zajištěný. Vše je hrazeno v rámci projektu MAP IV ORP Kroměříž.

Přihlásit se lze do 30. 4. 2024 ZDE.