Řemeslo vypravěčů: Jak učit, aby to děti bavilo?

08.03.2024

V pondělí 22. dubna se můžete těšit na celodenní interaktivní workshop lektora Martina Haka. V krásných prostorách sálu Květné zahrady v Kroměříži si vyzkoušíte a ověříte,  jak ovlivní používání jazyka ve výuce zájem dětí. Správným obsahem i prezentací žáky nejen zaujmete, ale vytvoříte i příjemné a bezpečné prostředí, kde se budete cítit lépe vy i děti.

... abyste mohli ještě lépe pečovat o vztahy ve třídě a s žáky, učit v souvislostech, využívat v procesu učení emoce k lepšímu zapamatování, rozvíjet s žáky v kterémkoliv předmětu i slovní zásobu, schopnost empatie, představivost, fantazii.  

KDY: 22.04.2024, 08:00 - 16:00

KDE: ZMĚNA!!! SVČ ŠIPKA, Riegrovo nám.142, Kroměříž (světle žlutý dům)

Lektor: MgA. Martin Hak

Pro koho: pedagogové ZŠ

Workshop bude prakticky zaměřen a ihned využitelná ve školní praxi. Ve vybraných cvičeních a technikách se bude zkoumat a rozvíjet představivost, obrazotvornost i fantazie, jako nutné dovednosti k cestě do krásy rozvinuté čtenářské gramotnosti. 

Občerstvení zajištěno. Max. počet účastníků: 16

O lektorovi:

MgA. Martin Hak (*1974)

... je vypravěčem příběhů. Těch svých, těch, které se staly jiným, i těch, které se nikdy nestaly. Jeho dětským přáním bylo stát se archeologem a sám říká, že se mu to celkem splnilo. V Martinově představě archeolog občas pečlivě vyhloubí díru do minulosti, sedne tam a hledí na zbytky, které přetrvaly. Skládá úlomky, představuje si možnosti, hledá souvislosti. Je-li archeolog také vypravěčem, dovede způsobit, aby obrazy ze světa jeho představ prošly do světů dalších. A to není čarování, ale řemeslo. Martin se živí živým vyprávěním. Vede kurzy, dílny i osobní tréninky zaměřené na vyprávění nebo obecněji na práci s příběhem. Pracuje s rodiči, učiteli, knihovníky, s lidmi, co vedou lidi, s divadelníky, psychology, básníky, lektory či faráři. Věří, že příběh a jeho živé vyprávění je tím nejúžasnějším dorozumívacím prostředkem a že vypravěčské řemeslo je tu pro ty, které dorozumívání zajímá víc než komunikace.

Více zde: https://www.vypravec.com 


Přihlašování viz. níže. Pozor, počet míst je omezený, tak neváhejte dlouho.