Online herní svět našich dětí - faktory závislosti

25.04.2024

Všechny rodiče, pedagogy i širokou veřejnost zveme na přednášku/seminář na téma Online herní svět našich dětí - faktory závislosti. Tématem nás provede adiktoložka Mgr. Marika Michajlovičová

V současné době se závislost dětí na digitálních technologiích skloňuje stále častěji. Podíváme se tedy na toto téma především z pohledu rodiče, který se chce v této oblasti zorientovat.

KDY: 30.05.2024, 16:00 - 18:00

KDE: přednáškový sál Muzea Kroměřížska, Velké náměstí 38/21, Kroměříž

Anotace lektora:

Hrají vaše děti digitální (pc, tablet, telefon…) hry ale vy ne a máte pocit, že tomu vůbec nerozumíte? Zajímá vás, co je ještě "OK" a co už ne? Kdy můžeme přemýšlet o ZÁVISLOSTI, jaké jsou protektivní faktory a jaká je dnešní NORMA?

Víte, co vaše děti hrají? Jak poznat jaké hry jsou pro ně je vhodná a jaká rozeznat právě ty, které mohou být rizikové, poškozující a hrát by je neměli? Jak to můžete vy jako rodiče poznat o ovlivnit?

Rozumíte termínům jako například: PEGI, mikrotransakce, lootbox, paysafecard?

Stejně jako své děti učíme bezpečně přecházet silnici a dojít sami do školy či na kroužek, je našim úkolem je také naučit je bezpečně používat digitálních svět.

Gaming se nerovná Gambling!! Je i na nás, jak to uchopíme. Pojďte společně nakouknout do herního světa a alespoň maličko s v něm zorientovat. 

VSTUP ZDARMA. DĚTI NECHEJTE DOMA.