Děti z MŠ Koryčany předaly přáníčka pro místní seniory

26.10.2020

MŠ v Koryčanech tradičně chodí nejméně dvakrát do roka do Domova pro seniory v Koryčanech s pásmem písniček, básniček a tanečků. Vzhledem k dnešní covidové době to ale není možné, a protože si paní ředitelka Ondrušíková i paní učitelky uvědomují izolací lidí v domovech, nechali se inspirovat Duhou nad Kroměřížskem. 

Zapojili se tedy do výzvy, kdy děti malují pro seniory obrázky, aby je potěšily. Paní ředitelka Martina Ondrušíková navrhla tuto aktivitu paní učitelkám a ty ji rády přijaly. Děti se společně s paní učitelkami během září pustily do vyrábění a kreslení přáníček. Na čtvrtek 17.9. se dohodly s vedením Domova pro seniory v Koryčanech a přáníčka jim spolu s dětmi předaly před budovou domova.

Pro děti to bylo hezké zpestření a dokonce se ptaly, zda budou také babičkám a dědečkům zpívat.  "Je nám moc líto, že nemůžeme s dětmi v této koronavirové krizové situaci seniory skutečně navštívit a potěšit je, víme ale, že budou jistě přáníčky od dětí potěšeni a budou vědět, že jsme na ně nezapoměly." říká za děti a učitelky Mateřské školy v Koryčanech Bc. Pavla Domanská.