Online vzdělávání

Zde naleznete odkazy na webináře a vzdělávací programy týkající se školství určené pro pedagogy, ředitele ale i rodiče. Na jednotlivé semináře se dostanete proklikem z nadpisu.


Webinář k Národnímu plánu obnovy - 1.2.2022 ve 14 hod. - záznam

Představení NPO a možnosti pro školy, postup při čerpání prostředků z NPO, OP JAK - jakou podporu přinese školám.

Řečník: Mgr. Lukáš Seifert (zástupce ředitele vzdělávací politiky)


Konference Ekoškoly 2022 - Změňme klima - 26.1.2022 ve 14. hod

Na konferenci vám ukážeme: jak téma uchopit lokálně a prakticky, jak se změna klimatu projevuje v České republice, jak se můžete do řešení problémů klimatické změny zapojit vy sami

Přednášející: Zdeněk Žalud, Michal Bačovský, Klára Bělíčková, David Šeda, ...


Psychologická podpora ředitelům škol - I. díl rozhovor s PhDr. Petrem Winklerem, Ph.D. - 31. 3. 2021

Na základě impulzů a dotazů od ředitelů z celé ČR vznikl video rozhovor, jejichž hostem je PhDr. Petr Winkler, Ph.D. z Národního ústavu duševního zdraví. Tématem rozhovoru jsou specifika manažerské role ředitele a způsoby, jak si při vedení školy udržet duševní zdraví své i svých podřízených. Jak řešit syndrom vyhoření, či psychické obtíže kolegů? Jak ošetřit klima školy tváří v tvář tragické události, úmrtí v rodině žáka nebo mezi kolegy? 

Video: • Jak ředitel ovlivňuje klima školy (1:30) • Duševní zdraví podřízených (2:30) • Jak pečovat o sebe (5:15) • Proč je tak těžké mluvit o psychických obtížích. A jak tomu mohu jako ředitel pomoci (5:45) • Pracovní a soukromý život. Jak nebýt stále dostupný (9:50) 


Moonshot by Aspen CE - BUDOUCNOST VZDĚLÁVÁNÍ - 23.3.2021

Nová interaktivní virtuální konference o budoucnosti vzdělávání, která přinese ukázky výjimečné praxe pohledem diverzního panelu expertů a zástupců státní správy, byznysu a neziskového sektoru.

Přednášejí: Robert Plaga - ministr školství, zástupci škol, státní správy, byznysu i neziskového sektoru. 


Zamiluj si přírodu - 9.3.2021

V rámci webináře se tak dozvíte, jak u dětí a žáků budovat vztah k přírodě skrze senzitivitu, prozradíme vám metody, jak si uvědomovat v přírodě detaily i celky, reflektovat její estetickou hodnotu a posílit vnímání přírody jako atraktivního místa.

Účastníci webináře: Martin Kříž - Chaloupky, Jana Frodová - Lipka, Hana Mikulicová - Tereza


Distanční výuka jako příležitost - 19.11.2020 

Webinář MŠMT a Google o distanční výuce v současné situaci.

Účastníci webináře: Robert Plaga - ministr školství, Tania le Moigne - regionální ředitelka Google, Blaženka Divjak - Univerzita Zagreb (bývalá ministrině), ...


Dovychovat - Jak řešit své problémy a energii - 6.3. 2021

Lektorka Olga Šípková a psycholog Milan Studnička pro vás připravili vysílání na téma: "Jak řešit své problémy a energii, a proč je to tak důležité ve vztahu s dětmi." Online seminář Dovychovat.cz.

Účastníci webináře: Olga Šípková - lektorka, Milan Studnička - psycholog


Místně zakotvené učení a vzdělávání pro udržitelnost - 4.11.2020 9:00 

Webinář Střediska ekologické výchovy Sever - RNDr. Jiří Kulich. Teorie i praktické tipy a zkušenosti k místně zakotvenému vzdělávání přímo v regionu.

Účastníci webináře: RNDr. Jiří Kulich


Minecraft days 2020 - 28.-29.5. 2020

Dvoudenní seminář pro učitele o tom, jak využít oblíbený Minecraft ve výuce. Na program se lze přihlásit bez registrace na aka.ms/minecraftdays.

 Program oba dny od 9:00 do 13.00 hod. Záznam k nalezení pak zde: education.microsoft.com.


WEBINÁŘ Regionální školství v podmínkách nouzového stavu - 1.4.2020 v 18.00

Webinář Regionální školství v podmínkách nouzového stavu s ministrem školství panem Plagou, který bude reagovat na aktuální problémy škol.

Do diskuse lze vstupovat formou dotazů na chatu. 

Účastníci webináře: Robert Plaga - ministr školství, Oldřich Vávra - starosta obce Tupesy, Jan Sedláček - starosta obce Křižánky


WEBINÁŘ SMART Výukový software online pro úplné začátečníky - 25.3.2020

SVS Online je software pro výuku přímo psaný na míru a nejenom pro tu online. Na webináři si ukážeme, jak tento sw používat, abychom mohli být se svými žáky v kontaktu, i když je nemáme ve škole. 

Lektor: Mgr. Hana Ulíková, AV Media


WEBINÁŘ Včelka - 24.3.2020

Martina Štikarovská, AV Media - Tipy pro online výuku a domácí samostudium (čtení, čj, aj i šj)