MS Teams a kamera prezentujícího ve velkém? Kvalitnější přenos videa? 

02.02.2021

Jsou případy, kdy prezentující potřebuje vidět na obraz kamery, který sdílí účastníkům hovoru. Zejména pokud kamera snímá tabuli, či jinou pracovní plochu.

MS Teams podle všeho neumí zobrazit prezentujícímu obraz z jeho vlastní kamery ve větším pohledu, než jen v malém náhledu v pravém dolním rohu. Představíme si proto cestu, jak toto omezení obejít. Výhodou bude nakonec i kvalitnější obraz.

Myšlenka zní celkem jednoduše. V Microsoft Teams nebudeme kameru vůbec zapínat, ale její živé video si otevřeme přímo na naší pracovní ploše v operačním systému. V MS Teams naši plochu následně nasdílíme.

Cest, jak na ploše otevřít stream z kamery je více a lze k tomu použít libovolný software, který touto funkcí disponuje. Jednou z možností je například VLC media player. Pokud není součástí softwarového vybavení vašeho počítače, lze jej v češtině stáhnout z oficiálního webu na adrese https://www.videolan.org/vlc/.

Jakmile jej spustíme, stačí pomocí klávesové zkraty Ctrl+C vyvolat okno, kde lze zvolit zachytávání obrazu ze záznamového zařízení. Pokud máme kamer více, specifikujeme požadovanou v položce Video device name. Pokud kameru máme v počítači jen jednu, stačí dole kliknout na tlačítko Play.

Nyní máme obraz z kamery přes celou plochu. Už stačí v MS Teams známým způsobem nasdílet pracovní plochu a VLC media player můžeme případně maximalizovat na celou obrazovku.


S nastavením Vám rádi poradíme v naší on-line poradně.